İzolasyon

Makitek Mekanik izolasyonda uzun senelere damgasını vurarak özellikle mekanik tesisat,ısıtma,soğutma klima havalandırma kanallarının izolasyonu, ses izolasyonu, su izolasyonu uygulamalarını başarıyla yapmaktadır.

Makitek Mekanik  mekanik tesisat malzemeleri,kızgın yağ ve buhar kazanı,klima santral merkezleri armatür ve tüm tesisat konuları gibi baca,tank ve benzeri cihazların izole edilmesi üzerine,galvaniz,alimunyum yada paslanmaz malzeme ile kaplanması gibi izolasyon işlemini başarıyla yapmaktadır.

Tesisat Uygulamalarında Yalıtım

Makitek Mekanik izolasyonda uzun senelere damgasını vurarak özellikle mekanik tesisat, ısıtma, soğutma klima havalandırma kanallarının izolasyonu, ses izdasyonu, su izdasyonu uygulamalarını başarıyla yapmaktadır.

Makitek Mekanik  mekanik tesisat malzemeleri, kızgın yağ ve buhar kazan’, klima santral merkezleri armatür ve tüm tesisat konuları gibi baca, tank ve benzeri cihazların izole edilmesi üzerine, galvaniz, alimünyum ya da paslanmaz malzeme ile kaplanması gibi izolasyon işlemini başarıyla yapmaktadır. 

İzolasyon Çeşitleri ve Kullanılan Ara Yalıtım Malzemeleri

Isı İzolasyonu;
Polietilen Boru: Tesisatlarda ve endüstriyel uygulamalarda ısı izolasyonunda kullanılan polietilen esaslı bir malzemedir. Su buharına karşı tam bir geçirmezlik sağlayarak ısı geçirmezlik özelliğini korur.

Kauçuk Polietilen: Havalandırma kanalları ve tankları büyük çaplı borularda sıcak ve soğuk su devreleıinde 1 sıtma ve soğutma sistemlerinde izolasyon malzemesi olarak kullanılır. 

Polietilen Levha. Havalandırma kanalları nı n içinde ve dışında ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Isı, nem ve ses izolasyonu konusundada başarılıdır. Malzeme kullanım alanlarına göre kendinden yapışkanlı, folyolu ve polietilen film kaplı olarak kullanılır.

Klima Şiltesi: Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımında kullanılır. Klima Levhası. Havalandırma ve klima kanallarının ıştan ısı yalıtım ile içten ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. 

Ses İzolasyonu:
• Cam yünü
• Taş yünü
• Nfaf